FC Barcelona a facut un meci incredibil acasa pe Camp Nou in fata noii-promovate Huesca, castigand dupa o partida in care s-au marcat 10 goluri!

8-2 a fost scorul final al partidei de pe taramul catalanilor, chiar daca Huesca incepea minunat jocul, 1-0 in minutul 3, gol marcat de Cucho.

Gazdele s-au enervat insa rapid si au venit 3 goluri la rand, prin Messi, Suarez si Pulido un autogol. S-a terminat 3-2 la pauza, caci Gallar a redus din handicap si oaspetii sperau ca sunt inca in joc.

Nu a fost deloc asa, dupa pauza s-a vazut o singura echipa pe teren, Barca, care a mai marcat de 5 ori, prin Dembele, Rakitic, iarasi Messi, Jordi Alba si din nou Suarez, de aceasta data din penalti, la ultima faza a jocului.

Trei victorii are asadar Barca in acest debut de sezon, dupa 3-0 cu Alaves si 1-0 la Valladoid.

Huesca nu pierduse in primele jocuri din istorie in La Liga, avand o victorie si un egal.

Caseta tehnica:

Barcelona: ter Stegen – S. Roberto, Pique, Umtiti, J. Alba – Rakitic, Busquets, Coutinho – Messi, Suarez, Dembele.

Huesca: Werner – Miramon, Pulidp, Etxeita, Lusinho – Gallar, Musto, Melero, Gomez – Longo, Cucho.

Doar 2 echipe au 9 puncte din 9 in acest start de sezon in Spania, e vorba de marile rivale Barcelona si Real Madrid, 12-2 golaveraj Barca, 10-2 golaveraj Real.

Huesca mai primise recent 8 goluri de la Barca, in 2011, in meciul de Cupa Spaniei de pe teren propriu, scor 1-8.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.